Serra, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serra, Valencia
Komunë
Stema_figuraBandera de Serra.svg
Vendndodhja
Serra, Valencia is located in Spanjë
Serra, Valencia
Serra, Valencia

Koordinatat: 39°41′8″V 0°25′47″P / 39.68556°V 0.42972°P / 39.68556; -0.42972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Javier Arnal Gimeno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.3 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 3074 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Serratí, Serratina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46118
Koordinatat 39° 41′ 8″ Veri

0° 25′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.serra.es


Serra, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Serra, Valencia ka 3074 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]