Shavniku

Coordinates: 42°57′23″N 19°5′41″E / 42.95639°N 19.09472°E / 42.95639; 19.09472
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shavniku është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në Mal të Zi.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • ..
 Commons: Shavniku – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

42°57′23″N 19°5′41″E / 42.95639°N 19.09472°E / 42.95639; 19.09472