Shefqet Nebih Gashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shefqet Nebih Gashi (1927 - ), aktivist dhe luftëtar i Luftës së Dytë Botërore, shqiptar nga Kosova.

Shefqet Nebih Gashi, në maj të vitit 1983, u emërua në postin e Kryetarit të Kryesisë së Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës. Në këtë post qëndrojë për 2 mandate, deri në maj të vitit 1985, kur Branislav Skembareviq u emërua në këtë postë.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ b:Vitviteja/Presidenca e Rep. Kosovës