Shelgu dhe kungulli (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shelgu dhe kungulli është një film në lidhje me historinë e një shelgu që dëshironte të bëhej një pemë e lartë dhe të mos mbetet gjithë kohës një pemë që loton. Për këtë arsye ai i kërkon ndihmë kungullit. Kungulli i jep ndihmën e tij shelgut, por që për fat të keq nuk i shërben shelgut për asgjë.[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Regjia: Bertrand Shijaku
 • Skenari: Kujtim Gjonaj
 • Piktore: Rikarda Nova
 • Fotografia: Niko Treni
 • Montazhi: Redi Treni
 • Muzika: Dj Piko
 • Producent: Genti Gjonaj
 • Prodhuar nga: Bota Shqiptare-Al
 • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
 2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok