Jump to content

Shelgu pikëllues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shelgu pikëllues
Shelgu pikëllues
Shelgu pikëllues
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Salicaceae
Grupi: Salix
Salix babylonica

Shelgu pikëllues ( lat. Salix babylonica L.) është antar i familjes Salicaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shelgu pikëllues në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Salicaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale