Salix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Salix
-
-
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Salicaceae
Grupi: Salix
Antarët

Lista e anëtarëve

Salix është

Lista e anëtarëve[redakto | redakto tekstin burimor]

Jan diku 350 lloje ndërto janë dhe këto:

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Salix në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Për Salix alba

Për Salix purpurea

 Commons: Salicaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.