Shelley Duvall

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shelley Duvall
ShelleyDuvall.jpg
U lind
Shelley Alexis Duvall

7 korrik, 1949
TitulliDuvall më 1990

Shelley Alexis Duvall lindi më 7 korrik, 1949Houston, Texas. Ishte një komediane dhe aktore amerikane.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.