Shenjat e informimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shenjat e informimit janë shenja të qarkullimit rrugor të cilat kanë formë katrore dhe informojnë për gjëra të ndryshme në rrugë.

Shih edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]