Sheza e Madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Shezë)
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania.svg Sheza e Madhe
Emri: Sheza e Madhe
Qarku: Qarku i Elbasanit
Rethi: Rrethi i Peqinit
Komuna: Komuna Shezë
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: +41° 1' 22.77
Gjatësia gjeografike: +19° 49' 21.35
Web-faqe: s'ka

Sheza e Madhe është një fshat në Rrethi i PeqinitShqipëri...

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]


Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]