Jump to content

Shigeo Yaegashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shigeo Yaegashi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëShigeo Yaegashi
Datëlindja(1933-03-24)mars 24, 1933
VendlindjaIwate, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1958–1969Furukawa Electric
Karriera ndërkombëtare
1956–1968Japonia45(11)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Shigeo Yaegashi (24 Mars 19332 Maj 2011) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 45 ndeshje dhe ka shënuar 11 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1956 3 0
1957 0 0
1958 2 0
1959 5 0
1960 1 0
1961 7 2
1962 7 3
1963 5 4
1964 2 2
1965 4 0
1966 2 0
1967 3 0
1968 4 0
Gjithsej 45 11

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]