Shinasi Rama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shinasi Rama.jpg

Shinasi Rama është Profesor Klinik në Programin e Marredhenieve Nderkombetare në New York University në SHBA. Ai ka qenë bashkëthemelues i Partisë Demokratike në Shqipëri dhe një nga studentët më të angazhuar në Lëvizjen e dhjetorit 1990. Përveç studimeve në Shqipëri, ai ka bërë masterin në South Carolina University dhe mban gradën Doktor i Shkencave Politike nga Columbia University.

Botime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]