Shiveci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shiveci
Шивец
Fshat
noform
Vendndodhja
Shiveci is located in Maqedonia e Veriut
Shiveci
Shiveci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1430
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 26′ 53″ Veri

21° 55′ 51″ Lindje

Popullsia 91 banorë (2002)