Shkolla "Liria“ në Llokven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shkolla fillore "Liria" (zyrtarisht: Shkolla fillore rajonale "Liria" në Llokven) është një shkollë fillore rajonale në fshatin Llokveni si paralele e ndarë në shkollës amë në Zhitoshi, si pjesë përbërëse e shkollës me të njëjtin emër. [1]

Vendndodhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkolla ndodhet në pjesën qendrore të fshatit.

Mësimdhënia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në shkollë mësimi zhvillohet nga klasa e parë deri në klasën e pestë dhe mësimi zhvillohet në gjuhn shqipe në Zhitoshë dhe gjuhën maqedonase në 1 paralele të ndarë në Llokven.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Образование | Општина ДОЛНЕНИ". www.opstinadolneni.gov.mk. Marrë më 2021-12-30. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)