Shkoza e bardhë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shkoza e bardhë
-
Carpinus foliage
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Fagales
Familja: Betulaceae
(Corylaceae)
Grupi: Carpinus
Carpinus betulus

Shkoza e bardhë ( lat. Carpinus betulus L.) e njohur edhe si shkozë e egër (Kolonjë), shkozëlarme (Lushnjë), është anëtar i familjes Betulaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkoza e bardhë në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Betulaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale