Shkumë (mousse) me çokollatë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përgatitja. Grimconi çokollatën dhe shkrijeni në banjo-mari, hiqeni nga zjarri dhe shtoni gjalpin. Kur kremi të jetë një masë e njëllojtë, bashkojini 2 të verdha veze. Rrihni të bardhat e vezëve derisa të bëhet si shkumë, shtoni vaniljen dhe sheqerin. Bashkojeni me kremin e çokollatës. Hidheni nëpër tasa dhe mbajeni në frigorifer për 12 orë.