Shoqata e Artistëve dhe e Intelektualëve “Art Club”

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shoqata e Artistëve dhe e Intelektualëve “Art Club” (malaz. Udruženje umjetnika i intelektualaca “Art Club”) është themeluar më 28 dhjetor 1990 në Ulqin.[1] Është organizatë joqeveritare dhe merret me ruajtjen dhe afirmimin e kulturës dhe shkencës shqiptare në Malin e Zi.[1]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]