Shoubak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shoubak
arabisht : مدينة الشوبك
Qytezë
noform
Vendndodhja
Shoubak is located in Jordania
Shoubak
Shoubak
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 30°31′53″V 35°33′39″L / 30.53139°V 35.56083°L / 30.53139; 35.56083

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Ma'an
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 12,500 banorë (2004)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 30° 31′ 53″ Veri

35° 33′ 39″ Lindje

Shoubak (arabisht: مدينة الشوبك) është një qytet në governoratin Ma'anJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Shoubak – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale