Shpëtim Zani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shpëtim Zani aktor shqiptar, i njohur për rolin e Colit në filmin “Debatik”. Në vitin 1960 regjisori i mirënjohur Hysen Hakani e përzgjodhi atë për rolin kryesor në filmin “Debatik” (1961), një djalë i shkathët, që binte në sy për lojën e bukur, krejt natyrshëm, dhe që fitoi admirimin dhe dashurinë e publikut për vite e vite me radhë. U nda nga jeta më 22 gusht 2019. [1] [2]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://ata.gov.al/2019/08/22/ndarja-nga-jeta-e-aktorit-shpetim-zani-margariti-la-pas-nje-portret-te-pazevendesueshem/
  2. ^ https://aktoretshqiptare.info/2019/08/22/ndahet-nga-jeta-shpetim-zani-i-paharrueshem-me-rolin-e-colit/