Shqipëri Itali 1-0

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shqipëri Itali 1-0 është një film i realizuar në vitin 2010. Filmi flet për një italian i cili vjen në Shqipëri me një gomone dhe zbarkon në Vlorë. Bën gjithë këtë rrugë për të ndjekur në stadium në Tiranë ndeshjen midis Shqipërisë dhe Italisë.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Redi Treni
  • Aktorët: Pasquale De Marzo, Albana Sancolli, Xheni Hallulli, Ardita Mullai, Xhevahir Zeneli
  • Prodhuar nga: OnFilm Production-Al
  • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok