Shushica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shushicë
Gashaj
Fshat
Vendndodhja
Shushicë is located in Kosova
Shushicë
Shushicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 579 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 36″ Veri

20° 34′ 35″ Lindje

Shushicë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gash dhe Gashaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]