Shushica (Graçanicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shushicë
Guranë
Fshat
Vendndodhja
Shushicë is located in Kosova
Shushicë
Shushicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 44″ Veri

21° 12′ 42″ Lindje

Shushicë është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë.[1] Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Guranë.

Shushica si vendbanim permendet ne karten e mbretit Milutin nga viti 1321.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Faqe zyrtare e komunës së Graçanicës Archived 29 July 2015[Date mismatch] at the Wayback Machine. Vizituar më 5.09.2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]