Uglara (Graçanicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Uglarë
Fshat
Vendndodhja
Uglarë is located in Kosova
Uglarë
Uglarë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 574 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 41″ Veri

21° 6′ 27″ Lindje

Uglarë është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë. Uglara është një vendbanim i cili më herët ka qenë pjesë e komunës së Fushë Kosovës ndërsa pas themelimit të komunës së Graçanicës është futur në përbërje të saj.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]