Radeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radevë
Fshat
Vendndodhja
Radevë is located in Kosova
Radevë
Radevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 24″ Veri

21° 3′ 14″ Lindje

Radevë është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]