Batusha (Graçanicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batushë
Batusë
Fshat
Vendndodhja
Batushë is located in Kosova
Batushë
Batushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Graçanicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 535 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 21″ Veri

21° 4′ 6″ Lindje

Batushë është një vendbanim në komunën e Graçanicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Batusë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]