Siero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Siero
Komunë
Stema_figuraSiero flag.svg
Vendndodhja
Siero is located in Spanjë
Siero
Siero

Koordinatat: 43°23′V 5°39′P / 43.383°V 5.650°P / 43.383; -5.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Juan José Corrales
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 211.6 km2
Lartësia 0 m (m.n.d.)
Popullsia 50233 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit sierense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33510
Faqja Zyrtare www.ayto-siero.es


Siero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Siero ka 50233 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 211.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]