Siete Aguas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siete Aguas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Siete Aguas is located in Spanjë
Siete Aguas
Siete Aguas

Koordinatat: 39°28′17″V 0°54′56″P / 39.47139°V 0.91556°P / 39.47139; -0.91556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë Daniel Zahonero Abril (PSPV-PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 110.6 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 1427 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sieteagüense/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46392
Koordinatat 39° 28′ 17″ Veri

0° 54′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sieteaguas.es


Siete Aguas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Siete Aguas ka 1427 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 110.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]