Sigüenza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sigüenza
Komunë
noform
Pamje e Sigüenza
Stema_figuraBandera de Sigüenza.png
Vendndodhja
Sigüenza is located in Spanjë
Sigüenza
Sigüenza

Koordinatat: 41°4′9″V 2°38′21″P / 41.06917°V 2.63917°P / 41.06917; -2.63917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku La Serranía
Kryetari i Bashkisë Francisco Domingo Calvo
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 386.87 km2
Lartësia 1005 m (m.n.d.)
Popullsia 5044 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Seguntinos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19250
Koordinatat 41° 4′ 9″ Veri

2° 38′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.siguenza.es


Sigüenza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serranía, të provincës Guadalajara, në Castile-La Mancha. Sigüenza ka 5044 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 386.87 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]