Simat de la Valldigna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Simat de la Valldigna
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Simat de la Valldigna is located in Spanjë
Simat de la Valldigna
Simat de la Valldigna

Koordinatat: 39°2′40″V 0°18′46″P / 39.04444°V 0.31278°P / 39.04444; -0.31278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Sebastià Mahiques (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.5 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 3700 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Simater, simatera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46750
Koordinatat 39° 2′ 40″ Veri

0° 18′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.simat.cat


Simat de la Valldigna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Simat de la Valldigna ka 3700 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]