Sinarcas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sinarcas
Komunë
Vendndodhja
Sinarcas is located in Spanjë
Sinarcas
Sinarcas

Koordinatat: 39°44′2″V 1°13′50″P / 39.73389°V 1.23056°P / 39.73389; -1.23056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë Fidel Clemente Mas
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.5 km2
Lartësia 899 m (m.n.d.)
Popullsia 1217 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sinarqueño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46320
Koordinatat 39° 44′ 2″ Veri

1° 13′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sinarcas.com


Sinarcas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sinarcas ka 1217 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 102.5 km2.

Kryesisht një komunë bujqësore, rrush, grurë, dhe livando prodhohën në Sinarcas.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]