Sindikalisti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sindikalisti është gazetë në gjuhën shqipe, e përjavshme e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura Shqiptare.[1] Gazeta "Sindikalisti" i shërben lëvizjes sindikaliste dhe çdo sindikalisti në Shqipëri. Nr.i parë i gazetës ka dalë më 18 prill 1991. [2]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://alb-spirit.com/2021/05/03/luan-shtepani-perse-dhe-kush-e-mbylli-gazeten-sindikalisti/
  2. ^ https://www.bksh.al/details/445231/