Sistemi automekanik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sistemi automekanik është një rrjetë e veglave dhe instrumeteve matëse mekanike, i cili funksionon në bazë të regullatorëve dhe matëse të ndryshëm mekanik.

Me zhvillimin e sistemeve automatike merret mekanika. Përcjellja e informatave në këtë sitstem bëhet në mënyrë mekanike dhe nuk ka ndonjë kodim përpos veprimeve mekanike.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]