Sleeping with Sirens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sleeping with Sirens
Sleeping with Sirens at the Skydome.JPG
Të dhëna
PrejardhjaFlag of the United States.svg Orlando, Florida
ZhanretPost Hardcore, Rock Alternative
Vitet aktive2009 - sot
Shtëpitë diskografikeRise
Faqja zyrtaresleepingwithsirens.net
AnëtarëtKellin Quinn
Gabe Barham
Justin Hills
Jack Fowler
Ish-anëtarëtBrian Calzini
Jesse Lawson
Dave Aguilar
Alex Kaladjian
Brandon McMaster
Paul Russell
Nick Trombino

Sleeping with Sirens është themeluar në vitin 2009, band post-hardcore nga Orlando, Florida, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Grupi përbëhet nga Kellin Quinn (Këngëtar), Justin Hills (E-bas) Jack Fowler (Kitara) dhe Gabe Barham (Drums).

Sleeping with Sirens solli deri tani lëshuar tri albume në studio: With Ears to See and Eyes to Hear (2010, Rise Records), Let´s Cheers to This (2011, Rise Records) dhe Feel (2013, Rise). Të dy albume të fundit kanë një pozicion në album charts SHBA (Billboard 200), UK (UK Albums Charts) dhe Australia (ARIA Charts).[1]

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US DE UK AU
2010 With Ears to See and Eyes to Hear Rise Records n.A.
2011 Let´s Cheers to This 96 n.A.
2012 If You Were a Movie, This Would Be Your Soundtrack (EP) 17 n.A.
2013 Feel 3 36 14 60.000+[2]
2015 Madness Epitaph Records n.A.
2018 Gossip Warner Bros. n.A.
2019 How It Feels to Be Lost Sumerian n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

Website[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Charts: US Arkivuar 21 shkurt 2014 tek Wayback Machine - UK - AU
  2. ^ Lindsey Byrnes: Billboard: Sleeping With Sirens Headed for Best Week Ever on Billboard 200 Chart