Smallville, sezoni i pestë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sezoni i pestë i serialit Smallville është zhvilluar gjatë viteve 2005 - 2006 dhe në vete përmban 22 seri të cilat janë:

 1. Arrival
 2. Mortal
 3. Hidden
 4. Aqua
 5. Thirst
 6. Exposed
 7. Splinter
 8. Solitude
 9. Lexmas
 10. Fanatic
 11. Closer
 12. Reckoning
 13. Vengeance
 14. Tomb
 15. Cyborg
 16. Hypnotic
 17. Void
 18. Fragile
 19. Mercy
 20. Fade
 21. Oracle
 22. Vessel

Përshkrim i përgjithëshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarje të rëndësishme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]