Smithson Tennant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Smithson Tennant lindi më 30 nëntor të vitit 1761 në SelbyNorth Yorkshire, dhe vdiq më 22 shkurt të vitit 1815 në Boulogne. Ishte një kimist anglez.