Sobrescobiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sobrescobio
Komunë
Stema_figuraFlag sobrescobio.png
Vendndodhja
Sobrescobio is located in Spanjë
Sobrescobio
Sobrescobio

Koordinatat: 43°12′V 5°28′P / 43.200°V 5.467°P / 43.200; -5.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Nalón
Kryetari i Bashkisë Marcelino Martínez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.43 km2
Lartësia 381 m (m.n.d.)
Popullsia 876 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit coyanés
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.ayto-sobrescobio.es


Sobrescobio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Nalón, të provincës Asturias, në Asturias. Sobrescobio ka 876 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]