Sokol Zekaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sokol Zekaj (Lujs të Koplikut, 30 gusht 1948) ka qenë agronom dhe është poet, romancier, eseist dhe përkthyes shqiptar.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]