Sollana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sollana
Komunë
Vendndodhja
Sollana is located in Spanjë
Sollana
Sollana

Koordinatat: 39°16′43″V 0°22′51″P / 39.27861°V 0.38083°P / 39.27861; -0.38083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Alicia Hervás Serra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.2 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 4913 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sollanero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46430
Koordinatat 39° 16′ 43″ Veri

0° 22′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Sollana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sollana ka 4913 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sollana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale