Sollefteå

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sollefteå
Qytet
noform
Vendndodhja
Sollefteå is located in Suedia
Sollefteå
Sollefteå
Vendndodhja e Sollefteå në Suedi

Koordinatat: 63°10′V 17°16′L / 63.167°V 17.267°L / 63.167; 17.267

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Ångermanland
Komuna Sollefteå
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.40 km2
Popullsia 8,562 banorë
Dendësia 911 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Sollefteå është qytet në provincën Ångermanland, Suedi me 8,562 banorë më 2010.