Somerniemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Somerniemi
Ka qenë komunë
Stema_figura
Emblema
Shteti Finlanda Finlanda
Provinca Provinca Häme
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1.457 banorë
Dendësia 7.0 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EET (UTC+2)
Verore EEST (UTC+3)

Somerniemi ishte komunë e Finlandës. U bashkua me Someron më 1977.

Fshatrat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Härjänlahti, Härjänoja, Jakkula, Kaskisto, Keltiäinen, Kopila, Mäyrämäki, Oinasjärvi, Palikainen, Salkola, Suojoki, Vesanoja, Viuvala.