Somero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Somero
Someron kaupunki
Qytet
noform
Kisha luterane në Somero
Stema_figura
Vendndodhja
Somero is located in Finlanda
Somero
Somero
Vendndodhja e Somero në Finlandë

Koordinatat: 60°38′V 23°31′L / 60.633°V 23.517°L / 60.633; 23.517

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Leo Haltsonen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.somero.fi


Somero (finlandisht: Someron kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]