Rusko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rusko
Ruskon kunta
Komunë
noform
Zyra e Sormat në Rusko
Stema_figura
Vendndodhja
Rusko is located in Finlanda
Rusko
Rusko
Vendndodhja e Rusko në Finlandë

Koordinatat: 60°32.5′V 22°13.5′L / 60.5417°V 22.2250°L / 60.5417; 22.2250

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Arto Oikarinen
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.rusko.fi


Rusko (Ruskon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]