Paimio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paimio
Qytet
Vendndodhja
Paimio is located in Finlanda
Paimio
Paimio

Koordinatat: 60°27′V 22°42′L / 60.450°V 22.700°L / 60.450; 22.700

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jari Jussinmäki
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3


Paimio (finlandisht: Paimion kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]