Kaarina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaarina
Qytet
Vendndodhja
Kaarina is located in Finlanda
Kaarina
Kaarina

Koordinatat: 60°24′V 22°22′L / 60.400°V 22.367°L / 60.400; 22.367

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Kryetari i komunës Harri Virta
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Kaarina (finlandisht: Kaarinan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Kaarina – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale