Marttila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marttila
Marttilan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Marttila is located in Finlanda
Marttila
Marttila
Vendndodhja e Marttila në Finlandë

Koordinatat: 60°35′V 22°54′L / 60.583°V 22.900°L / 60.583; 22.900

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Carita Maisila
Të dhëna të tjera
Themelimi 1409
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.marttila.fi


Marttila (finlandisht: Marttilan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marttila – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale