Pöytyä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pöytyä
Pöytyän kunta
Komunë
noform
Yläne Church
Stema_figura
Vendndodhja
Pöytyä is located in Finlanda
Pöytyä
Pöytyä
Vendndodhja e Pöytyä në Finlandë

Koordinatat: 60°43′V 22°36′L / 60.717°V 22.600°L / 60.717; 22.600

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Kari Jokela
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.poytya.fi

Pöytyä (finlandisht: Pöytyän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]