Loimaa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loimaa
Loimaan kaupunki
Qytet
noform
Kishë në Hirvikoski, Loimaa
Stema_figura
Vendndodhja
Loimaa is located in Finlanda
Loimaa
Loimaa
Vendndodhja e Loimaa në Finlandë

Koordinatat: 60°51′V 23°3.5′L / 60.850°V 23.0583°L / 60.850; 23.0583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jari Rantala
Të dhëna të tjera
Themelimi 1921
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.loimaa.fi


Loimaa (finlandisht: Loimaan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Loimaa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale