Nousiainen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nousiainen
Nousiaisten kunta
Komunë
noform
Nousiainen Church
Stema_figura
Vendndodhja
Nousiainen is located in Finlanda
Nousiainen
Nousiainen
Vendndodhja e Nousiainen në Finlandë

Koordinatat: 60°36′V 22°5′L / 60.600°V 22.083°L / 60.600; 22.083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Hannu Rämö
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 199.43[1] km2
Popullsia 4881[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.nousiainen.fi


Nousiainen (finlandisht: Nousiaisten kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]