Sauvo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sauvo
Sauvon kunta
Komunë
noform
Kisha ne Sauvo
Stema_figura
Vendndodhja
Sauvo is located in Finlanda
Sauvo
Sauvo
Vendndodhja e Sauvo në Finlandë

Koordinatat: 60°20.5′V 22°41.5′L / 60.3417°V 22.6917°L / 60.3417; 22.6917

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Seppo Allén
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Kodi Postal 21570
Faqja Zyrtare www.sauvo.fi


Sauvo (finlandisht: Sauvon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]