Raisio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raisio
Raision kaupunki
Qytet
noform
Tregu në Raisio
Stema_figuraRaisio.lippu.svg
Vendndodhja
Raisio is located in Finlanda
Raisio
Raisio
Vendndodhja e Raisio në Finlandë

Koordinatat: 60°29′V 22°10′L / 60.483°V 22.167°L / 60.483; 22.167

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Kryetari i komunës Ari Korhonen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1292
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.raisio.fi


Raisio (finlandisht: Raision kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]