Laitila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laitila
Laitilan kaupunki
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Laitila is located in Finlanda
Laitila
Laitila
Vendndodhja e Laitila në Finlandë

Koordinatat: 60°53′V 21°42′L / 60.883°V 21.700°L / 60.883; 21.700

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jukka Alkio
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.laitila.fi


Laitila (finlandisht: Laitilan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laitila – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale